Co sprawia że dobrze się czujemy i mamy dobry nastrój

 

Co sprawia że dobrze się czujemy i mamy dobry nastrój

Magrana szczęście
Pozytywne myślenie

Sprawia, że czerpiemy z życia więcej radości. Mamy energię, by sprostać codziennym wyzwaniom, a także jesteśmy w stanie zagospodarować czas wolny tak, by realizować pasje i znaleźć chwilę.


 • Odpowiedź na pytanie jak poprawić sobie humor

  Nie ma jednej odpowiedzi. Podczas szukania sposobów na złe samopoczucie zapominamy o tym, że tak naprawdę bardzo różnimy się od siebie i nie ma uniwersalnych metod na odpoczynek.

  Istnieją różne sposoby na poprawę humoru. Jednym z nich jest zrobienie prezentu… samemu sobie!

  Powinna być to rzecz, która sprawi Ci autentyczną przyjemność: książka ulubionego autora. Prezent wcale nie musi być materialny – może to być samotna wycieczka za miasto, spotkanie z dawno niewidzianą przyjaciółką, seans filmowy lub warsztaty, dzięki którym zdobędziesz zupełnie nowe, niespodziewane umiejętności.

  Na poprawę humoru może pomóc skupienie się na robótkach ręcznych, pracy manualnej, takiej jako kolorowanie, wydzieranie, lub wyklejanie, albo pielenie ogródka.

  Zadbaj o formę

  „hormony szczęścia” poprawią humor. Wysiłek fizyczny to doskonały sposób na poprawę nastroju. Podczas ćwiczeń organizm uwalnia endorfiny, czyli tak zwane „hormony szczęścia”. Znajdź czas dla siebie.


 • Jak poprawić nastrój?

  Jak poprawić nastrój? Przede wszystkim zadbaj o siebie i swoje potrzeby. Oznacza to także gospodarowanie czasem w taki sposób, by w ciągu dnia mieć choć godzinę wyłącznie dla siebie.

  Warto pamiętać, że sposoby na poprawę samopoczucia to przede wszystkim małe rzeczy. Dzięki nim otworzymy się na pozytywne myślenie, będziemy mieć więcej energii i uśmiechu, którego często brakuje w życiu pełnym pośpiechu.

  Udowodniono, że muzyka ma duży wpływ na nasz nastrój. Melancholijna może go popsuć. Gdy słuchasz piosenek, które kojarzą Ci się z kimś, kogo w twoim życiu zabrakło, lub przenoszą Cię do czasów, za którymi tęsknisz, możesz poczuć smutek i nostalgię.

  Bardzo ważne abyś czuł się komfortowo w własnym kącie bezpiecznie i swobodnie. Dlatego to tylko kilka sugestii w tej sprawie ale ważne byś ty czuł się swobodnie i wiedział drogi czytelniku o tym co jest ważne i co sprawia ci radość w dobrym nastroju i co sprawia dobry nastrój u ciebie.

  Komentarze

  Popularne posty