Czas w życiu człowieka

 

Co w życiu jest najważniejsze? Zdrowie, miłość, pieniądze? Wszystkie te rzeczy są bez wątpienia jednymi z głównych składników życia, które moglibyśmy uznać za udane. Załóżmy jednak, że jutro obudzisz się jako milioner u boku kochającej cię bezgranicznie osoby i w szczytowej formie fizycznej, ale będzie to ostatni dzień twojego życia. W tej sytuacji wszystkie posiadane korzyści tracą sens. Dlatego właśnie uważam, że najcenniejszą rzeczą jaką mamy jest czas.

Czas pozwala nam również porządkować zdarzenia na takie który miały już miejsce, trwają, bądź dopiero się wydarzą. Fascynujący jest związek pomiędzy czasem a przestrzenią, które poniekąd są tym samym, ponieważ nie da się pokonać odległości bez upływu czasu.

magrana czas

Opracowała Mirela Marcisz

magrana czas2

Biorąc pod uwagę to na jaki piedestał wynosimy nasze umowne środki płatnicze, powiedzenie czas to pieniądz wyjaśnia wszystko co powinieneś wiedzieć na temat wartości tego pierwszego..

Podczas ostatnich świąt Bożego Narodzenia, obcując z dziadkami, doznałam olśnienia. 

Starzy ludzie posiadają tendencję do wielokrotnego opowiadania tych samych historii. Dlaczego? Na pewno zawodzi ich pamięć, być może próbują być w jakiś sposób wciąż relewantni, zwłaszcza w obliczu rozmów moich dwóch lekko autystycznych kuzynów o pisaniu prostych aplikacji na telefonie (jak to musi brzmieć dla dziadków?).

Wydaje mi się jednak, że za tymi powtarzającymi się historiami stoi jeszcze inny mechanizm.

Ten post może wydawać się nieco nihilistyczny, ale to tylko jeden ze sposobów na jego interpretację. Innym może być zdanie sobie sprawy z tego jak cenny jest czas i tym samym jego jak najlepsze wykorzystanie. Osobiście borykam się z prokrastynacją, ale mam też na koncie kilka wygranych z nią rund…

Chcę żebyś i ty zrobił coś, co ma dla ciebie znaczenie dzisiaj i jutro i pojutrze i utrzymywał tę tendencję jak najdłużej. Pozwoli ci to nadać sens swojemu życiu w długoterminowej perspektywie. Spraw, byś miał co opowiadać, sobie, bardziej niż komukolwiek innemu. 

Najważniejsze w życiu jest wykorzystanie posiadanego czasu do zbudowania czegoś, co wytworzy wartość dla ciebie i innych. 

Najlepszy czas jest teraz. Na wszystko.

Komentarze

Popularne posty